ADAC v Riedu

Poblíž rakouského Riedu, přesněji v Mehrnbachu, se jel druhý závod německého mistráku ADAC. Jak si tam vedli naši závodníci, jste se již mohli dočíst na několika českých MX webech, jak probíhal závod celkově, to se můžete dočíst dále.

Závodilo se na 1.900 metrů dlouhé přírodní trati zvané „Güpl“, která se vyznačuje zřejmě nejdelší startovní rovinkou ze všech tratí seriálu a mnoha zajímavými skoky. Teploty přes 30 stupňů a neustálé slunce jezdce sice dost zapotily, ale osm tisícovek přihlížejících diváků je přeci jen dohnalo k těm nejlepším výkonům.

V předvečer závodu se konal vložený závod ve skoku do dálky, samozřejmě na motocyklu. Ten je v Mehrnbachu již tradicí, je to už 10 let, kdy jsem tam byl s Petrem Bartošem, který tam tehdy tuto show vyhrál a odvezl si odsud pěkné horské kolo. Tentokráte skočil nejdále Francouz Gregory Aranda. Za 56,9 metru si vysloužil odměnu 1.000€, jeho krajan Florent Richier si vyskočill za druhý nejdelší jump odměnu poloviční. Absolutní rekord domácího Pacsala Raucheneckera (66,8 metru) z loňského roku zůstal však nepokořen.

V hlavní třídě MX Masters překvapil především výkon Němce Marcuse Schiffera, který startoval s nedoléčeným poraněným ramenem. „Na motorce jsem od Drehny seděl jen dvakrát. Nechtěl jsem však vyjít v Riedu bodově naprázdno a tak jsem původně přijel posbírat v rámci možností jen potřebné body do seriálu, vítězství překvapilo i mě samotného“ divil se rodák z Kolína nad Rýnem.

Pozadu samozřejmě nemohl zůstat ani lokální matador, jednadvacetiletý Pascal Rauchenecker, startující za pořadatelský HSV Ried/Cofain Racing Team. Ten si byl vědom, že kolem trati bylo přítomno velké množství jeho fanoušků a tak udělal vše proto, aby se nenechal zahanbit. Vyjel si nakonec celkové druhé místo a se svým výkonem byl v cíli velmi spokojen. Mimo jiné i proto, že se dostal se do čela průběžného pořadí šampionátu, dokonce i před úřadujícího mistra Dennise Ullricha. „O to zajímavější bude další závod ADAC v Aichwaldu!“, vzkazuje příznivcům této prestižní série Pascal.

V Youngster Cupu si nejlépe vedl Nizozemec Calvin Vlaanderen. Tento teprve sedmnáctiletý mladík využil zranění vítěze závodu v Drehně Španěla Jorge Zaragozy a dostal se tak i do čela šampionátu. Vítězstvím v první jízdě překvapil Polák Thomasz Wysocki, krásné čtvrté místo si v Rakousku vyjel Vašek Kovář.

Ve třídě Junior (85ccm) zvítězil Dán Mikkel Haarup před Italem Gianluccou Facchettim. Třetí byl Němec s nezvyklým jménem Jeremy Sydow z Chemnitzu. Na rozdíl od prvního závodu v Drehně se v Riedu dařilo i v Čechách dobře známému Rene Hoferovi (viz foto), který byl klasifikován na 7. místě jako nejlepší domácí jezdec. Jeho velký soupeř z českých juniorských mistráků Petr Polák bohužel nedojel po pádu druhou jízdu a tak mu patřilo až 14. místo. Do první desítky se vešli ještě mladí Slováci Poslúch s Joštem.

Třetí závod série ADAC se jede 28.-29.6.2014 opět v Německu, konkrétně ve švábském Aichwaldu.