KP v Horažďovicích, 7.9.2013

rychlý report z KP v Horažďovicích, 7.9.2013

Na dnešní závod KP v motokrosu do Horažďovic jsem se dorazil podívat až mírně po poledni. Nejprve jsem si hned po příjezdu myslel, že jsou závody zrušeny. Taková tam byla atmosféra. Na rozpravě prý bylo dusno, pořadatelé pak museli odsouvat jízdy kvůli kropení, nějaké třídy museli slučovat pro nedostatek jezdců, atd. Celkem 90 přihlášených jezdců je zkrátka málo.

Vrcholem bylo, když do druhé jízdy 85ccm nastoupili jen čtyři jezdci. Veteránů bylo tak nějak normálně a Rybák, Straka, Skalka a spol. udělali celkem slušné dvě jízdy. Náš týmový pilot Honza Chromý vyhrál zvlášť bodované Veterány nad 50 let. Hobíků bylo žalostně málo, ty museli spojit, jinak by to bylo o ničem. Nejrychlejší tam byl myslím Ondra Bendík, který v týdnu vydatně trénoval v budějovických barech. Holt je frajer a má na to:-) Slušné závody udělali naštěstí jezdci ve třídách MX2 a OPEN. Jeli také dohromady, obě jízdy, takže v podstatě takové dvě superfinále. Vítězem se nakonec zaslouženě stal David Čadek, ale Zdeněk Blábolil, Martin Finěk, Jonáš Nedvěd a náš týmový jezdec Michal Gregor si to tam rozdávali fakt dost vydatně a pár přítomných diváků, většinou z řad doprovodů, se tak mohlo alespoň chvíli bavit motokrosem...

Někteří jezdci nadávali na složité nové úseky tratě, kde bylo i celkem dost nehod. Pro hobíky pravda nevhodné. Na druhou stranu pořadatel letos sice vynechal pořádání MMČR junior, jež v poslední době pravidelně pořádal, ale to právě pro to, že letos chystá trať na tento seriál na příští rok. A prvky, které jsou pro tento šampionát dnes již v podstatě nutností (proskakováky, postupák, atd.), dnes už všechny má. Otázkou je tedy pro budoucnost horažďovického motokrosu, zda budou v příštích letech pořádat jen MMČR Junior a k tomu ještě nějaká soustředění pro špičkové zahraniční piloty, kteří do Horažďovic rádi zavítávají a na profilu tratě se svými názory podílí, a nebo závody pro jezdce hobby. Zřejmě to první bude budoucnost horažďovické tratě...

 

Evžen

 

zdroj motosportchynov.cz

Vloženo: 20. 09. 2013

Akční slevy
Newsletter
Chcete dostávat informace o slevách, akcích a novinkách z našeho obchodu na email?:

FREESTYLE-SHOP.cz

Telefon: +420 737 429 633

E-mail: info@freestyle-shop.cz

 

Informace

Novinky / články

Kontakt

Doprava a platba

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Ochrana osobních údajů

Reklamace

Odstoupení od kupní smlouvy

 

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací